Październik jest miesiącem, w którym na Fili 1 organizowanych jest szereg spotkań związanych z edukacją pro-zwierzęcą. W tym roku, tak jak w poprzednich latach organizujemy zbiórkę dla braci mniejszych z Bielska- Białej a przed nami spotkania z zaproszonymi gośćmi. Na ostatnich zajęciach wraz z 5i 6-klasistami stworzyliśmy plakaty do hasła "STOP przemocy wobec zwierząt". Do inspiracji posłużyła nam książka Joanny Olech " Kto Ty jesteś?" z rewelacyjnymi ilustracjami-plakatami Edgara Bąka, choć oczywiście każdy mógł zrobić " po swojemu". Dzięki niej "poszerzyliśmy" przy okazji swój patriotyzm. Niektórych prac (mimo 2-godzinnego czasu) nie udało nam się dokończyć. Ważniejsze okazały się rozmowy dotyczące ochrony i opieki zwierząt we współczesnym świecie oraz dyskusje o tym, co widzimy w internacie na temat ich traktowania :)
Czy miasto ekologiczne to miasto przyjazne człowiekowi, czy naturze? Jeśli naturze, to znaczy że nie powinniśmy emitować szkodliwego dla przyrody dwutlenku węgla. Ale czy jesteśmy np. w stanie poruszać się bez środków lokomocji, bo przecież samochody emitują najwięcej CO2? oczywiście że nie! Dla przyrody również szkodliwe są wytwarzane przez człowieka odpady. A czy możemy nie wytwarzać śmieci.? To raczej też jest niemożliwe. Jak radzili sobie drugoklasiści z tak trudnymi problemami? Bardzo świadomie:)
powstały "ekologiczne" domy zasilane kolektorami słonecznymi:
Każdy stworzył własny ogródek ze zdrową żywnością, który zasilany jest przez wodę pozyskana z recyklingu.
Problem z odpadami? jaki problem! nieorganiczne podlegają recyklingowi a organiczne "przetworzą" np. mrówki :)
Miasto ekologiczne to miasto przyjazne człowiekowi, przyrodzie, a także zwierzętom. Nie ma tu problemu bezdomnych zwierząt: