środa, 28 maja 2014

KLUB BAJEK WĘDROWNYCH

Klub Bajek Wędrownych to cykl zajęć adresowanych do Przedszkoli i klas 1-3 Szkół Podstawowych. Są to zajęcia o charakterze literackim i edukacyjnym wspierające ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. 
Honorowym członkiem Klubu Bajek Wędrownych można zostać, jeśli grupa weźmie udział w zajęciach w ciągu roku szkolnego co najmniej 3 razy.
 W czerwcu Filia 1 organizuje uroczyste podsumowanie współpracy ze szkołami, przedszkolami i innymi organizacjami


05.06.2014
Zajęcia z dziećmi zs Szkoły Podstawowej nr 8. Grupa mieszana klas 1- 3 podczas warsztatów dotyczących sztuki opowiadania słowem "Pokręcona bajka".


28.05.2014 

Dzieci z grupy Delfinki z  Przedszkola nr 1  wzięły udział  w zajęciach "Pokręcona bajka"."Pokręcona bajka" to warsztaty dotyczące sztuki opowiadania słowem. Na początku dzieci dokładnie wysłuchały treści totalnie zakręconej bajki, a ich zadaniem było jej odkręcenie. Należało zgadnąć skąd znamy pojawiające się postacie, przedmioty, wydarzenia bądź miejsca. Następnie dzieciaki z zaczarowanego kufra wyciągały różne "magiczne przedmioty" i próbowaliśmy wspólnymi siłami odgadnąć ich znaczenie, a potem wpleść je w naszą pokręconą bajkę. Zajęciom towayrzyszyło mnóstwo radości i emocji. Potwierdziło się, że wyobraźnia dziecięca nie zna granic. 

Celem zajęć było utrwalenie w dzieciach znajomości bajek klasycznych ,sprawdzenie czy nowe pokolenie nie zapomniało Czerwonego Kapturka, Śpiącej Królewny, czy baśni Andersena. Okazało się, że znamy i pamiętamy, choć były momenty, że dzieciaki bardziej kojarzyły klasykę z przeróbek Barbie jak Syrenka czy  ze Shreka np. Kota w butach. A przecież bajki towarzyszą nam od kołyski i będą istnieć dopóki my będziemy o nich pamiętać. To były mądre i wartościowe doświadczenie:)

  

08.05 - 15. 05 
 W ramach tygodnia bibliotek dzieci z P nr 1 zwiedził bibliotekę i dowiedziały się do czego ona służy:

 do czytania,  oglądania ciekawych książeczek:

Do zabaw:


do zabaw twórczych i plastycznych:Dzieci z przedszkola nr 9  podczas zajęć "Czego uczą nas bajki Pana Juliana":Zajęcia w Przedszkolu nr 1 "Tuwimki":


"Z książką w roli głównej" 
- impreza z okazji Dnia Książki w Przedszkolu nr 9. Udział wzięły dzieci ze wszystkich grup. Rolę główną pełniła książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróblewskiej "Siedmiu wspaniałych" z bajką terapeutyczną o świnkach aktwizytorkach pt" Trzy obrotne świnki":
Więcej zdjęć: ZAPRASZAM TUTAJ !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz